בואו נשוחח על מה שקורה לנו בעבודה. הבלוג הוא המקום שבו אני משתפת אתכם חוויות, למידה ובעיקר מחשבות על ההשפעות המורכבות בסביבת עבודה שמפגישה עם מצוקות, משברים וטראומות.

מודל שמיר"ה

מודל שמיר"ה מסייע לנהל ולהפחית עומס וסטרס בכלל ובמיוחד במצב של עומס מתמשך. המטרה היא לצמצם את נזקי השחיקה והעומס הרגשי ולהגדיל את היכולת והמסוגלות להתמודד עם זה

מעניין אותי לקרא  
1 דקות קריאה

להצליח לעשות סבב "מה נשמע" בעבודה בלי שזה יצא סבב קיטורים

למנהלים.ות רבים.ות יש חשש שמתן אפשרות לצוות לספר מה שלומו יוביל לסבב קיטורים שאינו מועיל. ניתן לתכנן תהליך שיאפשר זאת ויהיה מועיל לצוות, למנהל.ת ולארגון.

מעניין אותי לקרא  
1 דקות קריאה

מה עובר על מי שעובד עם טראומה ואיך זה משפיע?

אירוע טראומתי משפיע עלינו בהרבה מובנים. הגוף מכוון את כל המערכות שלו להישרדות ולהצלה. ההתמודדות עם טראומה, היא למעשה התמודדות עם ההשפעות שהותיר האירוע, גם הרבה לאחר שהוא הסתיים. השפעות אלו רלבנטיות הן למי שחוו טראומה והן למי שבסביבתם.

מעניין אותי לקרא  
1 דקות קריאה

איך אמפתיה משפיעה על האפקטיביות בעבודה?

כולם מדברים על אמפתיה כעל צורך רגשי, אבל לא כולם יודעים שאמפתיה משפיעה גם על האפקטיביות של העובדים והמוטיבציה שלהם. איך? הכל בפוסט

מעניין אותי לקרא  
1 דקות קריאה

5 סיבות - למה משתלם למנהל.ת שיעריכו אותו.ה?

5 השלכות - כיצד הערכה של צוות למנהל ארגון תורמת גם למנהל ולמנהלת הארגון, גם לצוות וגם לקידום מטרות הארגון

מעניין אותי לקרא  
1 דקות קריאה

אפשר להתכונן לטראומה?

ניתן להכין את עצמנו מראש, להגביר חוסן נפשי ולהתנסות בדרכי התמודדות שיעזרו כשנהיה בקירבה למצוקה, קושי או טראומה. היבט זה חשוב הן למי שחוו טראומה והן לצוותים שעובדים עם מי שחוו טראומה.

מעניין אותי לקרא  
1 דקות קריאה

מה עוזר להרגיש ביטחון בתפקיד?

רווחים שמאפשרים לצוות לדבר על אתגרים ונקודות החוזק בעבודה - עצם השיח נותן הקלה, היות שלכולם יש קשיים לצד הישגים. זה גם נותן רעיונות ומהווה מקור הרשאה. זה מזכיר לאנשים את היכולות והידע שהם צברו, לצד העמקת היכרות שתורמת לתקשורת טובה בצוות, תמיכה הדדית, העשרה ולמידה משותפת.

מעניין אותי לקרא  
1 דקות קריאה

מפגש צוות של אחרי הקיץ - רעיון למפגש כייפי, מחבר שעוזר להתניע מחדש

פעילות קצרה לצוות שטובה למפגש של אחרי הקיץ או אחרי החגים ועוזרת לחזור לשגרה, לשמוע מה נשמע ו"על הדרך" מעלה אנרגיות ומאפשרת להכיר עוד קצת.

מעניין אותי לקרא  
1 דקות קריאה